Yaz Geldi Bit Problemleri Başladı Peki Nasıl Savaş Verilir Öncelıkle Bit İcin İlacları Tanıyalım
1. Ortam Temizliği İçin Ürünler
1. Ardap
Ardap Bulabileceğiniz En İyi Ürünlerin Başında Gelir Yüksek Öldürücülüğü Sayesinde Bit Veya Akarların %99'unu Yok Eder Kafes Veya Üretim Alanına Sıkarak Uygulanır 1-2 Saat Sonra Camlar Açılır Yada Kafes İse Havalandırılır Tekrar Minimum 1 Saat Havalandırıldıktan Sonra Kuşlar Yerine Koyulur Mümkünse Havalandırma Süresi Daha da Arttırmakta Fayda Var Dikkat Edilmesi Gerekenler Kesinlikle Kuşlara Sıkılmamalıdır Bazı Üreticiler Kuşlara Sıkmaktadır Ama Onların Solunum Yollarını Tahrip Edebilir Yada Yavrulu Kuşun Yavasına Girmesi İle Yavruları Zehirlenebilir Başına Gelenler Var

2. Frontline

Frontline Daha çok Kedi Köpek İçin Yapılsa da Kuşların Ortam Temizliği İçinde Kullanılabir Bitleri Öldürür Oluşumunu Engeller Sadece Büyük Kuşların Kanat Altına Az Bişi Sıkılabilir Muhabbet Kanarya Gibi Kuşlara Sıkılmasını Tavsiye Etmiyorum
PROPET 10 UL,

Kullanıma Hazır (rtu) Orta Kalite Ortam Temizliği İçin Bir İnsektisittir.

Kuşlara Sıkılması Tavsiye Edilmez 

Ortam için Duman ürünleri 

1.Pronafit Pro-Smoke

Bit ve Güve Önleyici Tablet Pro-duman tabletleri ateşlendiğinde duman vasıtasıyla güveler, bitlerin vb gibi parazitler için mücadelede başarılı doğal ve bitkisel bir üründür. Aynı zamanda bronş tüpleri temizleyerek olumlu etki sağlar ve soğuk, sinüzit, bronşit ve kuru ıslak mukus gibi ilgili sorunları önlemek için yardımcı olur. Bir tablet ateşlendiğinde duman olarak ortaya çıkmaktadır.

1 tablet 25 M2 alan için uygulanmaktadır.

Kuşlara Uygulaya Bileceğimiz Ense Damlaları 
1. Vet Schroeder U200 Ense Damlası 
Ense Damlası Depo Etkisine Sahiptir Ve 12 Ay Boyunca Etkisini Korur . Yan Etki Yok,% 100 Uyumlu. Damla Güvercinlerin Göğsüne Damlatılabilir.
Fısfıs Şişesine 1 Damla Damlatılarak Tüylerine Püskürtülebilir 2-3 Hafta Etkisini Korur Fakat Kuşa Bu Süre Zarıfında Banyo Yaptırılmamalıdır

2. Vilmectin 

Vilmectin Daha Çok Büyükbaş - Küçük Baş Hayvanlar İçin Yapılmış Bir  Üründür 

Çok Güçlü Etkiye Sahiptir Bu Sebepten Doğru Dozda Kullanmak Hayati Önem Taşır 1 Damladan Fazla Verilmesi Durumlarında Ciddi Sonlar Gözlemlenmiştir. Kuşun Ateş Gibi Yanması, Felç Durumları Teri Tahribatları V.b Bu Sebepten Dikkatli Olunması Gerekir

Bit- Güve tozları 

1. LCS3 

*LCS3,bit,pire kene vb. insektlerin kabuk zarlarını fiziksel olarak aşındırır,mumsu koruyucu tabakasını absorbe eder ve dehidrasyon nedeniyle hızla ölümlerine sebep olur.

2. akarsid 3. diatomix

Muhabbet Kuşu, Kanarya, Bülbül, Kanarya ve Papağan gibi tüm kanatlı pet hayvanlarında; Hamster, Tavşan ve Sincap gibi kemirgenlerde ve Kedi Köpek gibi pet hayvanlarında güvenle kullanılabilecek etkili, güvenli ve doğal bir üründür. Pet hayvanlarının tüy ve kıl diplerine uygulanır. Kanatlı hayvanların folluk taban kum veya talaşına karıştırılarak daha yumurtlama gerçekleşmeden yavrular parazit tehlikesinden korunmuş olur.

3. Diatomix

Diatomix Toz hayvanlarda, kümes, kafes ve yemlerinde dış etkenlere karşı koruyucu amacıyla uygulanır.

Bileşiminde doğal mineral oksitler ve diatome toprağı bulunur. Kimyasal değildir, etkisini fiziksel etkileşim ile gösterir, dolayısıyla zararlı kalıntı bırakmaz.

                                 

Virüs Bakteri ve Mantar Dezenfekteleri

Kuşlarımınız Yemlık Yuvalık Kafeslerini Düzenli Şekilde Dezenfekte Etmemiz Gerekir Bunun İçin Kimisi Çamaşırsuyu Kimisi Kaynar Su Kullanarak Yapıyor Bunun İçin Yapılmış Ürünlerde Mevcut Kuşlara Zararı Yok Hatta Avrupalı Bazı Yetiştiriciler Özelıkle Vereceği Meyve Sebzeleri Bu Tarz Ürünlerle Yıkayarak Guşlarını Güvenceye Alıyorlar.

1. Virkon S 

 HAYVAN HASTALIKLARINDA DÜNYANIN ETKİLİ ve GÜVENLİ DEZENFEKTANI
• Virkon S dengelenmiş ve stabilize edilmiş peroksijen bileşimleri, organik asitler ve inorganik tampon sisteminden oluşan toz bir üründür.
• Virkon S in sahip olduğu yüksek surfaktan seviye, asidik ve oksitleyici etki ile mikroorganizmalarda yıkım meydana getirir böylece dezenfeksiyon sağlar ve hiçbir zaman direnç kazanmaz. 
• İnsan ve hayvanlarda etkili bilinen 23 virüs ailesine karşı Virkon S etkilidir. 
• Virkon S insanlar, hayvanlar ve çevre için güvenle kullanılabilir. 
• Virkon S OIE listesindeki hastalıklara karşı kullanılması önerilen bir üründür.
• Tahta gibi gözenekli yüzeylerde yüksek organik kirlilikte, sert sularda ve düşük ısıda bile Vİrkon S in etkinliği kanıtlanmıştır.
• Virkon S toksik değildir, % 1 lik solüsyonu deri ve göz için zararlı değildir